English
DÜŞ GEZGİNİ'nde Gönüllü Ol!

Rotamız

DÜŞ GEZGİNİ ATEŞBÖCEĞİ EĞİTİM PROGRAMI

Düş Gezgini Ateşböceği Eğitim Programı, ilköğretim çağı çocuklarının, sanatsal bilgi ve becerilerinin artırılmasına ve sanata yönelik olumlu tutum kazanmalarına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Alta Mane Vakfı tarafından desteklenen Düş Gezgini Ateşböceği’nde çocuklar farklı sanatçıları ve eserlerini tanıyorlar, temel sanat kavramlarını öğreniyorlar; birçok farklı teknik uyguladıkları sanat etkinlikleriyle keyifli vakit geçiriyorlar.

Uygulandığı Düzeyler: 1-8. sınıflar

Uygulama Süresi: 12 x 40 dakika

Uygulandığı Yer: TEGV Düş Gezgini Ateşböceği Öğrenim Birimi

ÇOCUK GERİ BİLDİRİMLERİ

Ben karavanda çok eğlendim normal dersler çok sıkıcı çok sıkılıyorum. Ben karavanı daha çok sevdim normal resimden daha güzel. Ben herkesin gelmesini tavsiye ederim, hem değişik hem de çok güzel. İnşallah karavan hiç gitmez. Ben sizi çok sevdim.
C. K.
Ben karavanda çok eğlendim. Onur Hoca’yı da hepimiz çok sevdik. Karavanda bir sürü boyama yaptık mesela akrilik boyalarla şekillerin içini boyadık, strafor köpüklerinden örümcek yaptık. Çok eğlendik, bu karavanın bir daha gelmesini çok istiyorum. İnşallah yine gelir bu karavan.
E. G.
Onur Abi her şey için çok teşekkür ederim. Nedense seninle çok güzel resimler çizdik, boyamalar yaptık ve de eğlendik. Ve ve ve eğlenirken öğrendik, öğrenirken eğlendik gerçekten her şey için teşekkür ederim. Keşke hiç gitmesen çünkü biz sizi çok seviyoruz.
N. T.
Buraya gelmeyi çok isterim. Burayı çok beğendim. Arkadaşlarıma tavsiye ederim. En çok soyut heykeli beğendim. Burada kendimi çok mutlu hissettim.
B. Y.
Bugün Düş Gezgini’ne geldim. Gelmeden önce de merak ediyordum. Bir sürü şey yaptık.
Bildiklerim:
• Portre
• Soyut heykel
Bilmediklerim:
• Mono baskı
• Grafiti
• Modrian gibi etkinlikler yaptık
Hepsinde çok eğlendim. Bize rozet ve kart verildi. Eğer buraya gelmeseydim belki de bu etkinliklerin hiçbirisini öğrenemeyip yapamayacaktım. Burası çok güzel bir yer buraya her gün gelmek isterdim ve herkese tavsiye ederim.
E. E.
Ben Düş Gezgini’ni çok sevdim. Çok güzel resimler yaptık ve hayatımın en güzel günlerinden biriydi. Bir sürü güzel şeyler yaptık. Modrian, grafiti, resimler yaptık. Ve burayı herkese tavsiye eder, size teşekkür ederim. Aklıma bu kadar geldi. Ve size şiir yazdım:
Oyun gibi eğlendik.
Neyse şimdi ayrılacağız.
Umarım yine böyle şey olur.
Ressam gibisiniz.
E. K.
Sevgili Düş Gezgini,
Ben burayı çok sevdim. Herkese tavsiye ederim. Burada çok eğlendim, umarım buraya tekrar geliriz. Buradaki abiyi de çok sevdim bize hiç kızmıyor. Bir de bence her ders böyle olmalı. Burada bir sürü etkinlik yapıyoruz. Bir sürü şey öğrendim. En sevdiğim etkinlik hiçbiri yani hepsini çok sevdim. Burada mono baskısı vs. öğrendim. Herkese tavsiye ederim. Bizi bu kadar eğlendirdiğiniz için size çok teşekkür ederim.
I. I. A.
Sevgili Düş Gezgini,
Burada olmaktan çok vakit geçirmekten mutluluk duydum. İnşallah nice nice insanlar bu karavanda mutluluk duyar diye sevinirim. Ben çok portre yapmayı, boya yapmayı filan çok sevdim. Başkalarını bilmem ama en çok da portre yapmayı sevdim. Kendim burada olmaktan çok mutluluk duydum. Başka arkadaşlarım da burayı sever diye düşünüyorum. Görüşürüz Düş Gezgini seni çok çok seviyorum. Bu kağıt başkalarına hatıra veya anı kalmasını istiyorum.
F. K.
Merhaba Sevgili Düş Gezgini Ailesi,
Sizlere karavanda yaşadıklarımı anlatacağım. Nerden başlayacağım bilmiyorum. Karavana bindiğimde büyülenmiştim. Bir sürü boyalar vardı. İlk etkinliğe başladık. En sevdiğim etkinlik ise sihirli mürekkepti. Önce pastel boyayla yıldızları çizdim. Sonra gezegenler ve bir roket çizdim. Sihirli mürekkep ile üzerinden geçtim. Daha önce hiç bu mürekkebi kullanmamıştım. Hiç diğer boyayla karışmamıştı. Bir de bir etkinlik yaptık. Masanın üstünü istediğimiz renk boyayla boyadık. Sonra üstüne vazoda bir çiçek çizdik. Sonra da kağıdı üstüne koyduk. Hafifçe bastırdık. Sonra yavaşça kaldırdık. Masadaki çiçek artık kağıttaydı. O da eğlenceli bir etkinlikti. Açıkçası benimki fazla güzel olmamıştı. Rengini güzel seçememiştim. Diğer etkinlikte ise kağıda denizde bir balık çizdim. Balığın etrafını eva ile kapladım. Bir sürü etkinlik yaptık. Hepsinde çok eğlendim. Karavandaki maceram gerçekten çok güzeldi. Yeni şeyler öğrendim. Açıkçası daha da fazla kalmak istedim. Karavan maceram bittikten sonra sınıfımıza geri döndük. Birkaç gün sonra Onur Hoca geldi. Bize yaptığımız resimleri getirdi. Ve hepimize rozet dağıttı. Üstünde “Düş Gezgini” yazıyordu. O gün hep o rozeti takmıştım. Şu an ise rozet çantamda asılı. Benim için çok güzel bir anı oldu bu karavan. İlk defa bir karavana bindim. İnşallah seneye yine okulumuza bir karavan gelir. Teşekkürler TEGV.
C. K. M.
Ben eskiden resim yapmayı, şekiller çizmeyi bilmezdim. Şimdi Düş Gezgini ‘ne gelince her şeyi öğrendim. Keşke hep burada kalsam keşke okul zamanı hep buraya gelsem. Onur Abi’yi de çok sevdim. Çünkü hiçbir resim öğretmeni bize böyle şeyler yaptırmamıştı. En sevdiğim şeyler de;
• Grafiti
• Mono baskı
• Soyut heykel
Burada çok mutlu oldum. Çok beğendim.
C. K.

EĞİTİM PARKLARI

SEMAHAT-DR.NUSRET ARSEL EĞİTİM PARKI - ANKARA

SUNA-İNAN KIRAÇ EĞİTİM PARKI - ANTALYA

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EĞİTİM PARKI - GAZİANTEP

BAKIRKÖY FERİT AYSAN EĞİTİM PARKI - İSTANBUL

SEVGİ ERDOĞAN GÖNÜL EĞİTİM PARKI - ŞANLIURFA

FEYYAZ TOKAR EĞİTİM PARKI - VAN

ÖĞRENİM BİRİMLERİ

SÜLEYMAN ÖZGENTÜRK ÖĞRENİM BİRİMİ - ADANA

BATMAN MERKEZ ÖĞRENİM BİRİMİ - BATMAN

GİRESUN ÖĞRENİM BİRİMİ AYSEL VE MESUT TAFTALI ETKİNLİK MERKEZİ - GİRESUN

İPEK KIRAÇ ÖĞRENİM BİRİMİ - İSTANBUL

ZEYREK ÖĞRENİM BİRİMİ - İSTANBUL

GÜMÜŞPALA ÖĞRENİM BİRİMİ - İZMİR

KOCAELİ SELMA ve MESUT KAVURT ÖĞRENİM BİRİMİ - KOCAELİ

MERSİN ÖĞRENİM BİRİMİ - MERSİN

ERCİŞ ADIM ADIM ÖĞRENİM BİRİMİ - VAN

MURADİYE ÖĞRENİM BİRİMİ - VAN

AYTEN-MAKSUT ÇAVDAR ÇAYCUMA ÖĞRENİM BİRİMİ - ZONGULDAK

MODÜL 2 ETKİNLİKLERİ

DÜŞLER ATÖLYESİ MOD 2 3-4.SINIF GÖNÜLLÜ KİTABI

DÜŞLER ATÖLYESİ MOD 2 1-2.SINIF GÖNÜLLÜ KİTABI

DÜŞLER ATÖLYESİ MOD 2 5-8.SINIF GÖNÜLLÜ KİTABI

HABERLER

30.10.2017
Düş Gezgini Çorlu’da Çocuklarla Buluşuyor!
Haberi görüntülemek için tıklayın!


10.03.2017
Düş Gezgini Ateşböceğimiz Arhavi’de!
Haberi görüntülemek için tıklayın!


12.10.2016
Düş Gezgini Tarsus’ta!
Haberi görüntülemek için tıklayın!


14.10.2014
Düş Gezgini Çocuklarımızla Buluştu!
Haberi görüntülemek için tıklayın!


VIDEO

Düşler Atölyesi Modül 2 Türkçe Videoları için tıklayın!

SERGİLER